Skip to content
Chippewa Falls High School
Navbar
Calendar
Scores and Standings
GOFAN TICKETS
Today
January 2018
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
Week
Month
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
31
1
2
5:45pm
Basketball: G/JV 2
@Chippewa Falls High School
Gym B (Back Gym)
5:45pm
Basketball: G/JV
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
7:15pm
Basketball: G/V
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
Staff Appreciation
3
4
5:00pm
Ice Hockey: G/V
(Changed)
@Hudson Sports & Civic Center
5:00pm
Ice Hockey: B/JV
@Eau Claire Hobbs Ice Center
Akervik Rink
5:45pm
Basketball: B/JV 2
@Holmen Middle School
Gym B
5:45pm
Basketball: B/JV
@Holmen Middle School
Gym A
6:30pm
Gymnastics: V
@Rice Lake High School
New Gym - Blue and Gold
7:15pm
Basketball: B/JV3
@Holmen Middle School
Gym B This is an added 4th level team.
7:15pm
Basketball: B/V
@Holmen Middle School
Gym A
7:30pm
Ice Hockey: B/V
@Hobbs Ice Arena - O'Brien Rink
5
6
8:00am
Wrestling: V
@Merrill High School
HS Fieldhouse
8:15am
Swim & Dive: B/V
@University of Minnesota
Maroon and Gold Invitational "Tiger Division" (Scoreboard Pool) Warm up: 8:15 a.m. Swimming Start: 9:15 a.m. Diving Start: TBA Coaches Meeting: 8:45 a.m.
10:00am
Wrestling: JV
@Eau Claire North High School
11:00am
Gymnastics: V
@Wisconsin Rapids Lincoln High School
Field House - All
4:00pm
Ice Hockey: G/V
@Menomonie - Dunn County Ice Arena
5:45pm
Basketball: G/JV
@UW River Falls - Falcon Center
6:30pm
Basketball: G/JV 2
@UW River Falls - Falcon Center
7:15pm
Basketball: G/V
@UW River Falls - Falcon Center
7
8
6:00pm
Wrestling: JV
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
JV match: CF vs Superior V match: CF vs Rice Lake
7:00pm
Wrestling: V
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
JV match: CF vs Superior V match: CF vs Rice Lake
9
5:00pm
Ice Hockey: B/JV
@Chippewa Falls Ice Arena
5:45pm
Basketball: G/JV 2
@Superior Middle School
Gym 1
5:45pm
Basketball: G/JV
@Superior High School
1390-Spartan Arena-Main Gym
5:45pm
Basketball: B/JV 2
@Chippewa Falls High School
Gym B (Back Gym)
5:45pm
Basketball: B/JV
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
6:30pm
Swim & Dive: B/V
@Chippewa Falls Middle School
7:00pm
Basketball: B/JV3
@Chippewa Falls High School
Gym B (Back Gym)
Game will be played AFTER the JV2 game
7:00pm
Ice Hockey: B/V
@Chippewa Falls Ice Arena
7:15pm
Basketball: G/V
@Superior High School
1390-Spartan Arena-Main Gym
7:15pm
Basketball: B/V
@Chippewa Falls High School
10
11
5:00pm
Ice Hockey: B/JV
(Rescheduled)
@Menomonie - Dunn County Ice Arena
7:00pm
Ice Hockey: B/V
(Rescheduled)
@Menomonie - Dunn County Ice Arena
7:00pm
Wrestling: V
(Rescheduled)
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
Youth Night
12
5:45pm
Basketball: G/JV 2
@Chippewa Falls High School
Gym B (Back Gym)
5:45pm
Basketball: G/JV
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
5:45pm
Basketball: B/JV 2
@Eau Claire North High School
5:45pm
Basketball: B/JV
@Eau Claire North High School
6:00pm
Ice Hockey: G/V
@Menomonie - Dunn County Ice Arena
7:15pm
Basketball: G/V
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
Cheer Team Performance at Halftime Alumni Night
7:15pm
Basketball: B/V
@Eau Claire North High School
Doghouse
Pep Band WCFW Media
13
12:00am
Gymnastics: V
@Holmen High School
D-2 Schools start at 9:00am D-1 Schools start at 2:00pm
9:30am
Wrestling: V
@Chippewa Falls High School
14
15
6:30pm
Gymnastics: V
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
Staff Appreciation Night
16
5:00pm
Ice Hockey: B/JV
@Chippewa Falls Ice Arena
5:30pm
Ice Hockey: G/V
(Rescheduled)
@Eau Claire - Hobbs Ice Arena
Youth Night/Staff Appreciation Night
5:45pm
Basketball: G/JV 2
@Bloomer Middle School
5:45pm
Basketball: B/JV3
@Regis High School
6:00pm
Ice Hockey: G/V
(Rescheduled)
@Eagle River Hockey Arena
7:00pm
Ice Hockey: B/V
@Chippewa Falls Ice Arena
17
18
6:00pm
Ice Hockey: G/V
@Baldwin United Civic Center
7:00pm
Ice Hockey: B/V
@Chippewa Falls Ice Arena
7:00pm
Wrestling: V
@Eau Claire North High School
Doghouse
Youth Night
19
5:45pm
Basketball: G/JV 2
@Hudson High School
5:45pm
Basketball: G/JV
@Hudson High School
5:45pm
Basketball: B/JV 2
@Chippewa Falls High School
Gym B (Back Gym)
5:45pm
Basketball: B/JV
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
7:00pm
Basketball: B/JV3
@Chippewa Falls High School
Gym B (Back Gym)
Game will be played AFTER the JV2 game
7:00pm
Ice Hockey: G/V
@Reedsburg Area Community Arena
7:15pm
Basketball: G/V
@Hudson High School
Gym - East/Varsity Court 2
7:15pm
Basketball: B/V
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
Youth Night
20
10:00am
Wrestling: JV
@Wausau West High School
11:00am
Gymnastics: V
@Rice Lake High School
Ole Olsen Gym
12:30pm
Swim & Dive: B/V
@Eau Claire North High School
Dive at Northstar - 9am Swim at North - 12:30pm
7:00pm
Ice Hockey: B/V
@Chippewa Falls Ice Arena
South Rink
21
22
7:00pm
Wrestling: V
(Cancelled)
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
Staff Appreciation
23
5:00pm
Ice Hockey: B/JV
@Chippewa Falls Ice Arena
5:45pm
Basketball: G/JV 2
@Greenheck Fieldhouse
JV2 game is in the Greenheck Fieldhouse
5:45pm
Basketball: B/JV 2
@Chippewa Falls High School
Gym B (Back Gym)
5:45pm
Basketball: B/JV
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
6:00pm
Basketball: G/JV
@DC Everest High School
6:30pm
Gymnastics: V
(Rescheduled)
@Twin Ports Gymnastics Center
7:00pm
Basketball: B/JV3
@Chippewa Falls High School
Gym B (Back Gym)
Game will be played AFTER the JV2 game
7:00pm
Ice Hockey: G/V
@Somerset Ice Arena
Somerset Civic Center
7:00pm
Ice Hockey: B/V
@Chippewa Falls Ice Arena
7:15pm
Basketball: B/V
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
Dance Team Performance at Halftime
7:30pm
Basketball: G/V
@DC Everest High School
24
25
6:00pm
Ice Hockey: G/V
@Menomonie - Dunn County Ice Arena
6:30pm
Swim & Dive: B/V
@
7:00pm
Wrestling: V
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
Senior Night
26
4:30pm
Basketball: G/JV 2
@Chippewa Falls High School
Gym B (Back Gym)
4:30pm
Basketball: G/JV
@Chippewa Falls High School
4:30pm
Basketball: B/JV 2
@Chippewa Falls Middle School
5:45pm
Basketball: G/V
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
Cheer Team Performance at Halftime
5:45pm
Basketball: B/JV
@Chippewa Falls High School
Gym B (Back Gym)
7:30pm
Basketball: B/V
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
Cheer Team Performance at Halftime Dance Team Performance at Halftime
27
9:30am
Wrestling: V
@Wisconsin Dells High School
5:00pm
Ice Hockey: B/V
@Tomah Ice Center
28
29
5:00pm
Ice Hockey: B/JV
(Rescheduled)
@Menomonie - Dunn County Ice Arena
7:00pm
Ice Hockey: B/V
(Rescheduled)
@Menomonie - Dunn County Ice Arena
30
5:45pm
Basketball: G/JV
@Rice Lake High School
6:00pm
Basketball: G/JV 2
@Rice Lake High School
6:00pm
Ice Hockey: G/V
@Marshfield Area Ice Arena
7:00pm
Wrestling: V
(Rescheduled)
@Chippewa Falls High School
Gym A-(Front Gym)
Youth Night
7:15pm
Basketball: G/V
@Rice Lake High School
Ole Olsen Gym
31
1
2
3
Collapse Menu
Search
Today
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
View by Type
-All-
Academics
Athletics
Wheelchair Track & Field
Community Ed
Fine Arts
Lunch & Learn
Music
School Clubs/Organizations
View Schedules
Loading schedules..
Get The Mobile App
Notify Me
LOGIN
Username:
Password:
Forgot password?